Šilumos rekuperatorių ir kondicionierių montavimas gali būti atliekamas žiemą

 Kai kam gali atrodyti, kad žiema – metas stabdyti visus darbus ir palaimingai susirangyti priešais židinį ir laukti pavasario. Žinoma, niekam tai neneigia ir tuo galima džiaugtis, tačiau nuomonė, kad žiemą nėra ko dirbti, prekyboje jau seniai suvokiama kaip mitas. Taip, yra tam tikri apribojimai, priklausantys nuo to meto temperatūros, tačiau yra darbų, kuriuos galima saugiai ir kokybiškai atlikti net žiemą. Tai apima vėdinimo ir vėsinimo įrangos, įskaitant šilumos rekuperatorių ir oro kondicionierių, įrengimą.

Kondicioniera vai rekuperatora uzstādīšana ziemā

 

Kodėl žiemą?

Dažnai vos atėjus šaltajam sezonui apima jausmas, kad jūsų pastate ar bute vėdinimo sistema neveikia itin efektyviai. Vasarą duslus patalpų oras dažnai kaltinamas dėl aukštesnės oro temperatūros ir (arba) oro taršos, patenkančios pro atvirus langus iš miesto gatvių. Tačiau vėlyvą rudenį ir žiemą dėl gryno oro trūkumo jau nebėra ko slėptis, nes visi langai uždaryti, ir tada tai geriausiai jaučiasi. Neretai atskleidimą, kad reikia tobulinti vėdinimą, įskaitant vėdinimo įrenginių įrengimą, dažnai sustabdo mitas, kad tai reikalauja daug darbo jėgos ir kad žiemą tokie darbai neatliekami. Tačiau svaiginantis pavasariui ir karštai vasarai, poilsinėms kelionėms ir daugybei kitų reikalų, idėja nebėra aktuali ir dažnai pamirštama... iki kitos žiemos. Tačiau sprendimas paprastas – nelaukite vasaros, viską galite padaryti dabar, žiemą!

 

Montavimą žiemą lemia atliekamų darbų greitis

Vieno decentralizuoto vėdinimo ir šilumos atgavimo įrenginio įrengimas paprastai trunka nuo vienos iki trijų valandų (priklausomai nuo atliekamų darbų kiekio ir sudėtingumo). Kita vertus, vieno kondicionieriaus montavimas trunka nuo pusantros iki trijų su puse valandos. Tai priklauso nuo pasirinkto prietaiso tipo, modelio ir t. t. Nėra jokių kitų specialių sąlygų, kurių reikia laikytis, kad tokie įrengimai būtų atliekami žiemą. Nereikia nei didelių statybos darbų, nei atskiro projekto. Šilumos rekuperatorių įrengti name, bute ar kitose patalpose galima bet kada.

Taip pat nekils komplikacijų atlikus darbus, dėl kurių reikėtų remontuoti patalpų vidų ar pastato fasadą. Raktas paprastas – pavyzdžiui, norint sumontuoti šilumos rekuperatorių, dažniausiai užtenka sienoje padaryti nedidelę skylutę, įstatyti įrenginį, nustatyti jo veikimo funkcijas (priklausomai nuo įrenginio) ir prijungti elektros tiekimą. Tokio tipo darbai pašalina nerimą, kad montuojant gali būti pažeista vidinė ar išorinė apdaila.

 

Specifinis surinkimo pobūdis taip pat nėra kliūtis

Norėdami paneigti mitą apie žiemos darbo apribojimus, pateikiame keletą įrodymų, kad vėdinimo įrangą montuoti žiemą yra įmanoma ir pagrįsta:

  • Skyles betone galima gręžti ir žiemą. Norint sumontuoti šilumos rekuperatorių ar kitą įrangą, išorinėje pastato sienoje reikia išgręžti skylę, kurią nesunkiai galima padaryti tinkamu gręžimo įrenginiu (deimantiniu grąžtu).
  • Kambario temperatūra labai nesumažės. Pavyzdžiui, šilumos rekuperavimo įrenginiai su oro šildymo funkcija gali efektyviai dirbti esant net -20 temperatūrai. Prietaisas sugeba sušildyti įeinantį oro srautą iki norimos vertės, todėl nebus atšalimo. Prietaiso (ne patalpos!) šildymo temperatūrą gali nustatyti individualiai, ekspertai dažnai rekomenduoja +10...+15C.C.
  • Prietaisą galima paleisti iš karto po montavimo. Tik jei prietaisas ilgą laiką buvo lauke žemoje temperatūroje, o korpusas gerokai atvėsęs, prieš įjungiant, rekomenduojama palaukti kelias valandas, kol prietaisas sušils.
  • Montavimo darbų metu patalpa per daug neatvės. Nėra pagrindo nerimauti, kad darbo metu kambaryje taip atšals, kad po to ilgai nebus šilta. Taip yra dėl to, kad sienoje gręžiamos skylės skersmuo yra nedidelis ir išgręžus ji iškart uždengiama. Montuotojui išgręžtą skylę išvalius nuo šiukšlių ir gautą ortakį apšiltinus specialia termoizoliacine medžiaga, vėdinimo įrenginys montuojamas beveik iš karto. Visa procedūra trunka ne ilgiau kaip 15 minučių.
  • Jokio pasiruošimo nereikia. Nors žiemą keičiant plastikinių langų sistemas (priklausomai nuo tuo metu lauko oro temperatūros) specialistai dažnai rekomenduoja iš patalpos išimti augalus ir jautrius prietaisus, tačiau šiuo atveju tai nėra būtina. Perkelti daiktus ir daiktus būtina tik tuo atveju, jei jie trukdo įrengti vėdinimo įrenginį pasirinktoje vietoje.
1 di 4