Padidėjęs patalpų drėgnumas sukuria nesveiką gyvenimo aplinką

Ankstesniame straipsnyje, atkreipėme dėmesį į nuolat didėjančios anglies dvideginio (CO2) koncentracijos neigiamą poveikį uždarose patalpose gyvenančių žmonių sveikatai. Tačiau yra ir kitų neigiamų veiksnių, kurie dažnai būna prastai vėdinamose ar netinkamai vėdinamose patalpose, vienas iš jų – padidėjęs santykinis oro drėgnumas.

Paaugstināts mitrums telpās rada neveselīgu dzīves vidi

Nuotrauka: StockPhoto.com, majaelpo.lv

Drėgmė ir CO2 lygis yra du pagrindiniai patalpų oro kokybės rodikliai

Kad žmonės jaustųsi patogiai patalpose, jiems reikia geros kokybės kvėpuojančio oro. Nors CO2 lygis daugiausia veikia žmones ir jų sveikatą, padidėjusi drėgmė turi dar du neigiamus padarinius: be neigiamo poveikio žmonių sveikatai, ji taip pat kenkia pastatų sienoms, apdailai ir kitiems konstrukciniams komponentams. Taip pat sudaromos tinkamos sąlygos įvairių rūšių pelėsių ir miltligių augimui ir invazijai. Šį procesą skatina ir padidėjęs CO2 kiekis. Drėgmė ir pelėsiai taip pat turi neigiamą vizualinį efektą patalpose.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šios pelėsių sporos patenka į patalpų orą, o toliau – į žmogaus kvėpavimo takus, todėl kyla įvairių sveikatos problemų, įskaitant imuninės sistemos susilpnėjimą ir organizmo apsaugos nuo įvairių ligų atpalaidavimą. Dėl šio proceso, kai žmonės nuolat susiduria su pasenusiu, nesveiku oru su sumažintu deguonies (O2) kiekiu ir padidėjusiu anglies dioksido kiekiu, alerginės reakcijos ilgainiui gali pasunkėti ir padažnėti.

„...pelėsių sporos patenka į patalpų orą ir toliau į žmonių kvėpavimo takus, todėl kyla įvairių sveikatos problemų...“

Pelėsiai gyvena ne tik ant sienų, bet ir jų viduje

Atminkite, kad supelijusios vietos ant sienų, kampuose, šalia vandentiekio ir kitose vietose yra tik matoma problemos dalis. Tačiau pelėsis gali augti ir už apdailų, po tapetais, už gipso kartono ir net laikančiose konstrukcijose (sienų mūras). Į tai reikia atsižvelgti sprendžiant, kaip kovoti su šiuo pelėsiu, nes pašalinus kai kuriuos matomus kosmetinius defektus nebūtinai bus išspręsta pati problema.

Norint efektyviai naikinti pelėsius, pirmiausia reikia pašalinti pelėsiui ir jo augimui palankias (ir nepalankias žmogaus sveikatai) sąlygas. Tinkamiausias ir geriausias ilgalaikis sprendimas būtų įrengti efektyvią ventiliaciją, kuri leis orui cirkuliuoti patalpoje. Tai užtikrins sveiką gryno oro tiekimą, sumažins CO2 lygį ore, ir sumažins drėgmę patalpoje, pašalindama drėgmės perteklių šviežio, mažiau drėgno oro sąskaita. Taip pat pasibaigs palankios sąlygos grybų augimui, jis bus priverstas nustoti augti ir daugintis.

Žinoma, šis sprendimas suveikia ne iš karto, per kelias dienas, tai užtrunka mažiausiai 2-3 mėnesius, tačiau esant gerai ventiliacijai, pelėsio galime atsikratyti per tiek laiko. Bet jei norime viską išvalyti dabar, yra kitas būdas – specialios cheminės medžiagos, pvzBrillux Antimuffa 3430. Tokie gaminiai leidžia greitai sunaikinti pelėsį ten, kur jis susiformavo. Jie ne tik sustabdo patį pelėsį, bet ir leidžia nuvalyti pelėsio augimo pėdsakus. „Brilux yra pagamintas Vokietijoje ir veikia labai greitai ir efektyviai, naikindamas pelėsį bet kurioje patalpoje.